sala
sala

Nemo 4 Duo

Specyfikacja
Moc grzewcza [kw]21,0
Szyba zwykła [mm]narożna 685+343 x 353
Szyba z nadrukiem [mm]narożna 732+391 x 428
Wysokość wkładu [mm]1147
Szerokość wkładu [mm]820
Głębokość wkładu [mm]681
Sprawność [%]89
Średnie zużycie opału max [kg/h]5,0
Ciężar [kg]220
Średnica komina [mm]201
Pojemność wodna [l]/td>50
Średnica króćca zasysania powietrza [mm]125
Moc grzewcza obiegu wodnego [kW]5,5

Więcej szczegółów

7 200,00 zł

Płaszcz wodny – umieszczony został wokół komory paleniskowej oraz w rozbudowanym wymienniku ulokowanym nad paleniskiem. Dzięki temu możliwe jest przekazanie znaczącej ilości energii do płaszcza wodnego.

Komora spalania – podłogi oraz wszystkie ściany wyłożone są wysokiej jakości ceramiką ogniotrwałą, która charakteryzuje się wysoką pojemnością cieplną (szamot lub Refrabox). Stabilizuje ona przesyłanie ciepła do płaszcza wodnego oraz ma pozytywny wpływ na bilans temperatur panujących w komorze i ścianach płaszcza wodnego. Dodatkową zaletą jest gromadzenie ciepła, które kolejno przesyłane jest do wody jeszcze długo po zakończeniu palenia.

Deflektor – ceramiczny, stworzony z materiału Refrabox. W sposób zauważalny zwiększa skuteczność dopalania spalin, podwyższa sprawność oraz zwiększa temperaturę w komorze spalania. Efektem tego jest zachowanie szyby w czystości o którą nie musimy się martwić po każdym paleniu.

Szyba – wyróżniamy dwa rodzaje szyby – zwykła oraz z nadrukiem sitodrukowym, który daje wizualny efekt większego frontu wkładu. Produkt ten wyposażony może być również w szybę podwójną. Dzięki niej w komorze spalania podwyższona jest temperatura, oraz przyczynia się ona do zachowania szyby w czystości jak również zmniejsza emisję ciepła na zewnątrz (zamiast do pomieszczenia ciepło przekazywane jest do płaszcza wodnego).

Czopuch – dodatkowo zamontowane radiatory pozwalają obniżyć temperaturę spalin, co pozytywnie wpływa na sprawność spalania we wkładzie.

Korpus wkładu – wykonany został z blachy stalowej najwyższej jakości – grubość blachy to 4 i 5 mm. Cięcie odbyło się laserowo, a wyginanie na precyzyjnych giętarkach CNC. Proces spawalniczy został przeprowadzony w osłonie gazów szlachetnych.

Zasysanie powietrza z zewnątrz – fabrycznie wyposażyliśmy nasz wkład w dolot powietrza z zewnątrz. Dodatkowo, aby sama jego instalacja była jeszcze prostsza i wygodniejsza, króćce do podłączenia rury zasysającej umieszczone są ze trzech stron kolektora powietrza.

Rekuperacja/wentylacja mechaniczna – wkład charakteryzuje się szczelnością, dlatego można z niego korzystać również w pomieszczeniach z wentylacją mechaniczną (rekuperacja).

Obieg powietrza w komorze spalania – dzięki naszej innowacyjnej, autorskiej konstrukcji kolektora zasysającego, powietrze zależnie od fazy spalania może zostać dostarczone równocześnie z listwy dolnej (pod szybą) jak i górnej (nad szybą). Dźwignia regulacyjna w pozycji skrajnej – faza rozpalania. Ilość dostarczanego powietrza do wkładu jest wówczas wysoka, co korzystnie wpływa na szybkość rozpalenia się podpałki oraz w rozpoczęciu głównego procesu spalania.

Podczas przesuwania dźwigni zamyka się stopniowo powietrze „dolne” i w pozycji środkowej całość powietrza płynie do komory tylko „z góry” – faza zasadnicza.

Kolejne przesuwanie suwaka sprawia, że stopniowo przymykane jest powietrze pierwotne aż do jego całkowitego zamknięcia.

Wówczas jedynym powietrzem dostającym się do komory spalania, podtrzymującym żar w palenisku pozostaje powietrze wtórne – dostarczane specjalnymi kanałami do otworów umieszczonych w tylnych narożnikach komory spalania.

Powietrze wtórne powoduje dopalanie spalin, co dodatkowo skutecznie zmniejsza emisję substancji oraz zwiększa sprawność wkładu.

Kolektor powietrza – kolektor, który zasysa i rozdziela powietrze do górnej i dolnej listwy. Umiejscowiony jest pod podłogą komory spalania.

Płotek ochronny – bardzo łatwy w montażu element wyposażenia, szczególnie polecany jako element dodatkowo zabezpieczający szyby przed uszkodzeniem.

Nóżki – element ten pozwala na wypoziomowanie wkładu w zakresie ok. 50 mm.