Od 1300 kg
Zwykł fundament w domu jednorodzinnym wytrzyma ciężar pieca, bardzo ważne aby w miejscu stawiania pieca nie było styropianu! Jeśli chodzi o wymiar wszystko zależy od bryły pieca.
Nie ma żadnego problemu. Zawsze istnieje możliwość dobudowy nowego stalowego albo ceramicznego komina modułowego.
Sprawny komin oraz doprowadzenie powietrza z zewnątrz jeśli jest taka możliwość.
Nie, wystarczy złożyć do gminy uproszczony wniosek o pozwolenie na budowę z planem kontrolnym oraz rysunkiem technicznym demonstrującym miejsce budowy pieca?
Im bardziej centralnie w przestrzeni zostanie umieszczony piec, tym lepiej ciepło będzie promieniować do sąsiednich pokoji .Piec budowany tradycyjną metodą zduńską nie ma możliowści rozprowadzania ciepła do innych pomieszczeć gdyż ogrzewa poprzez promieniowanie a nie wydmuch ciełego powietrza. Do tego celu służą kominki kaflowe.
W porównaniu z kominkiem, dużą zaletą pieca kaflowego jest wydzielanie odpowiedniej ilości ciepła w ciągu dłuższego czasu. Piec kaflowy wydaje średnio 2 kW/godz. ciepła i odczuwamy to jako przyjemną dla naszego ciała temperaturę. Kominek wydaje około 8-10 k. W przy maksymalnym poziomie ciepła, szybko się grzeje i ochładza, tworząc efekt sauny przez szybką zmianę temperatury.
Ponieważ nowy, dobrze izolowany dom nie potrafi odpowiednio wykorzystać tego szybkiego ciepła z kominka. Nowoczesny dom potrzebuje około 2 kW na godzinę, które średnio wydaje w ciągu dnia nagrzany piec kaflowy.
Każdy z naszej palety kolorów.
Tak, jest możliwość zmiany koloru na inny.
Obydwa są trwałymi metalami i świetnie pasują do pieców kaflowych. Drzwiczki paleniskowe i blachy można zatem wybrać według własnych preferencji stylowych. Również istnieje możliwość polerowania mosiądzu np. środkiem do polerowania miedzi dla uzyskania mocnego blasku.
W takim przypadku zaleca się dopasować wysokość pieca do wysokości pomieszczenia.
Wiele osób wybiera dom, który elewacją pasuje do swego otoczenia, ale może mieć nowoczesne bądź klasyczne wnętrze. Piec kaflowy pasuje do każdego. Czemu nie?
Jak najbardziej!
Nasze piece kaflowe posiadają najwyższy zmierzony współczynnik wydajności grzejnej (COP) – aż 92,4%. Co oznacza, że 92,4% energii zawartej w drewnie przechodzi do pokoju.
Brzoza (20% wilgoci), 11 kg/dzień x 210 dni = 2310 kg, albo ok. 3,8 m3. 1 kg suchej brzozy daje 4,27 kW. 2310 kg brzozy x 4,27 kW x 0,92% (92% COP) = 10100 kW / rok (w sezonie grzewczym).
Przyjemniejsze – zdrowsze ciepło, efektywniejsze palenisko, mniejsze zużycie drewna. Kominek wydaje około 8 kW przy maksymalnym poziomie ciepła, ale za to szybko się grzeje i ochładza, budując efekt sauny przez szybką zmianę temperatury, do której dom i ludzie nie są w stanie się przyzwyczaić. Palenisko produkujące ok. 2 kW/godzinę jest optymalne z punktu wykorzystywania energii oraz odczuwania komfortu.
Poprawnie opalony piec wydaje ok. 2 kW/godz. podczas całego dnia.
Jeżeli zwykły kominek będzie opalony podobnie w trakcie tego samego czasu, tzn. 7 miesięcy, zużycie drewna będzie wynosić 3045 kg, 5,1 m3, (32% więcej niż w piecu kaflowym) oraz dodatek energii: 14,5 kg drewna/dzień x 4,27 kW/kg x 0,75 (75% COP) = 49,5 kWh/dzień x 210 = 9700 kW.
Ok. 3-4 m3 zużywa się na jeden sezon grzewczy.
Suche drewno liściaste.
Nie polecamy opalania pelletem.
Maksymalny poziom ogrzewania – 4 kW – jest osiągnięty po 2,5-3 godzinach. Zakładając 2 załadunki drewna ( min.odstęp pomiedzy załadunkami 8 godz. ) ciepło trzyma się ponad dobę / zakładając, że szyber jest zamknięty / zamykamy po ok.2,5/-3 godz po rozpaleniu w piecu .Uwaga: szyber nie powinien być całkowicie zamknięty, jeśli po ruszaniu ogniska nadal pojawiają się niebieskie płomienie.
Tak, ponieważ mają tą samą wagę, efektywną technologię opalania oraz są wykonane z tego samego materiału.
Piece kaflowe są skonstruowane z materiału dobrze utrzymującego ciepło, mają dużą wagę, genialnie skonstruowany system kanałów dymowych oraz efektywne palenisko.
Piece kaflowe trzyma się przez pokolenia.
Piec kaflowy jest łatwy do rozpalania. Jedyne, co potrzebne to suche drewno oraz podpałka. To jest jeszcze łatwiejsze, gdy piec jest nadal ciepły po wczorajszemu opalaniu.
Nie, dym nie leci do pokoju. Z powietrzem prowadzonym bezpośrednio do pieca ten problem zazwyczaj znika.
Szyber jest zamknięty, kiedy jest włożony, oraz otwarty, kiedy jest wyciągnięty.
Dzieci są mądre, należy im pokazać, że to jest gorące i się nie poparzą:)
Przy trzymaniu się instrukcji opalania, nie ma żadnego ryzyka. Jednakże przy nieprawidłowym rozpalaniu i użytku pewne ryzyko może się pojawić.
Tak, jeśli szyber jest otwarty a drzwiczki zamknięte.
Kawałkiem zmoczonego ręcznika papierowego z dodatkiem popiołu.
Tak, ale nie zalecamy tego.
Kominiarz.
Przed używaniem pieca, upoważniony kominiarz powinien wykonać kontrolę ciśnienia i całej instalacji. Gdyby wystąpił ew. przeciek, należy skontaktować się z sprzedawcą.
Kafel został opalony w temperaturze ponad 1000°C i dlatego żar pieca nie ma na niego żadnego wpływu.
Kafel należy czyścić przy chłodnym piecu zmoczoną szmatką z delikatnym środkiem oczyszczającym.
Gdy podłoga jest z klinkieru położonego na płytę betonową, piec można postawić prosto na podłogę. Jednak w przypadku drewnianej podłogi, należy wyciąć dziurę mniejszą od pieca i zbudować fundament
Nie, piec może stać 5 cm od łatwopalnej ściany.
Naruszy to warunki gwarancji. Dla zachowania gwarancji pieca, pracę powinien wykonać upoważniony monter.
Około tygodnia.
Po ok. 4 tygodniach można zacząć delikatnie opalać piec według instrukcji.
W pierwszej kolejności należy zwrócić się do sprzedawcy i montera.
Oczywiście.
Kategorie
Newsletter
Aktualnie brak promocji
Bądź na bieżąco