sala
sala

PIECE KAFLOWE

Piece kaflowe są tradycyjnym i sprawdzonym sposobem ogrzewania wnętrz. Kafle posiadają wyjątkowe właściwościwości - posiadają bardzo dużą zdolność do magazynowania ciepła, są również elementem ozdobnym pieca, nadając mu unikalny charakter.

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych materiałów i technik grzewczych, oferowane obecnie piece kaflowe przyciągają uwagę ciekawymi kształtami i unikalnymi zdobieniami.

Wysokie koszty związane z wykorzystaniem gazu i energii elektrycznej to tylko jeden z powodów zwiększającej się popularności pieców i kuchni kaflowych. Dużą rolę odgrywa tutaj zabezpieczenie się przed zamarznięciem na wypadek unieruchomienia głównego systemu ogrzewania domu.

Nowoczesne piece kaflowe – bardzo dobre parametry grzewcze i niepowtarzalny design

Na korzyść nowoczesnych pieców kaflowych z całą pewnością przemawia to, że tworzą one nastrojowy klimat, bardzo dobrze kumulują ciepło i są w stanie utrzymywać je przez wiele godzin.

Promieniowanie cieplne emitowane przez piec ceramiczny, a mający charakter stały porównuje się do promieniowania słonecznego.

Już od wieków piec kaflowy, uchodzi za najzdrowszy ze sposobów ogrzewania.

Piękne kafle ceramiczne stanowią unikalną ozdobę, nadając wnętrzu charakteru. Wytwarzane są one z różnych mieszanek gliny i szamotu, a następnie poddawane wypalaniu, dzięki czemu są bardzo trwałe. Ponadto kafle mogą być zdobione różnokolorowymi szkliwami, reliefami czy nawet płaskorzeźbami. Do budowy pieców kaflowych sięga się obecnie po nowoczesne materiały budowlane, a ponadto możliwa staje się ekspozycja ognia. Stanowią one zatem ciekawą alternatywę dla klasycznych kominków. Wypełnione w środku cegłami i płytkami szamotowymi, są w stanie utrzymać ciepło znacznie dłużej.

Istnieją dwa sposoby budowania pieców: piece kaflowe o konstrukcji wewnętrznej wymurowanej w całości z cegły szamotowej na zaprawie zduńskiej-bez metalowego wkładu grzejnego. Piece kaflowe, gdzie zarówno komora spalania, jak również masa akumulacyjna i obudowa budowane są niezależnie od siebie. Pozwala to na nadanie piecom oryginalnych kształtów oraz dopasowanie ich do wystroju każdego pomieszczenia. Komora spalania może być murowana lub zastąpiona gotowym wkładem piecowym. Piece kaflowe są w stanie ogrzewać nie tylko pomieszczenia, w których się znajdują – mogą wspomagać też produkcję ciepłej wody czy dzięki pewnym modyfikacjom stanowić główne źródło ciepła dla całego mieszkania. 

Usługi wykonujemy na terenie miast: Katowice, Bełchatów, Częstochowa, Piotrków Trybulanski, Łodź oraz okolic.

Więcej

Produkty na stronie

Produkty na stronie