sala
sala

WKŁADY KOMINKOWE

Wybór właściwego wkładu kominowego jest niezwykle ważny, gdyż to właśnie za jego pośrednictwem będziemy ogrzewać pomieszczenie w którym się znajuduje , pomieszczenia sąsiednie, instalację CO. Dobry wkład kominkowy powinien być zarówno bezpieczny, jak i estetycznie wykonany. Na jaki wkład kominkowy zatem się zdecydować?

Jak wybrać odpowiednie wkłady kominkowe?

Do dyspozycji jest wiele rodzajów wkładów kominkowych, ale najpopularniejsze są wkłady tradycyjne/konwekcyjne , wkłady z płaszczem wodnym oraz kasety kominkowe. Te pierwsze dostępne są w różnych kształtach i wielkościach. Idealnie sprawdzają się zarówno we wnętrzach nowoczesnych, jak i pomieszczeniach o tradycyjnej stylistyce.

Tego typu wkłady pełnią rolę dekoracyjną ale i urzytkową. Jeśli wkłady kominkowe mają pełnić przede wszystkim funkcję dekoracyjną, to wystarczy wybrać model z niską mocą nominalną. Ważną kwestią jest wielkość pomieszczenia, w którym ma zostać zamontowany wkład kominkowy. Jeśli pomieszczenie ma niewielki metraż, to nie należy montować kominków o większej mocy. Można zastosować wkład tzw.płytki z większą szybą ewentualnie wkład głęboki z mniejszą wizją ognia . Jesli zdecydujemy się na dustrybucję ciepłego powietrza do innych pomieszczeń tzw. DGP w sposób grawitacyjny lub wymuszony poprzez zastosowanie aparatu nawiewowego dobór wkładu będzie uzależniony od kubatury ogrzewanych pomieszczeć , bryły kominka . Zalecane jest aby do takiego typu ogrzewania wybrać wkład dobrej jakości , z dużą sprawnością , większą mocą nominalną.

Decydując się na wkład z płaszczem wodnym kierujemy się jego jakością, sprawnością, zużyciem drewna. Nieprawidłowa konstrukcja wkładu może doprowadzić do zgotowania wody co w konsekwencji może spowodować uszkodzenie instalacji i wkładu. Jest to świetne rozwiązanie w przypadku domów jednorodzinnych. Z kolei kasety kominkowe są uzupełnieniem wkładu tradycyjnego, co świetnie sprawdza się w przypadku modernizacji kominka czy demontażu starego wkładu.

Więcej

Produkty na stronie

Produkty na stronie