sala
sala

WKŁADY KOMINKOWE

Wybór właściwego wkładu kominowego jest niezwykle ważny, gdyż to...

WKŁADY KOMINKOWE

Wybór właściwego wkładu kominowego jest niezwykle ważny, gdyż to właśnie w nim gorący ogień będzie trawił opał i wytwarzane będzie ciepło do ogrzania pomieszczenia. Dobry wkład kominkowy powinien być zarówno bezpieczny, jak i estetycznie wykonany. Na jaki wkład kominkowy zatem się zdecydować?

Jak wybrać odpowiednie wkłady kominkowe?

Do dyspozycji jest wiele rodzajów wkładów kominkowych, ale najpopularniejsze są wkłady tradycyjne, wkłady z płaszczem wodnym oraz kasety kominkowe. Te pierwsze dostępne są w różnych kształtach i wielkościach. Idealnie sprawdzają się zarówno we wnętrzach nowoczesnych, jak i pomieszczeniach o tradycyjnej stylistyce. Tego typu wkłady pełnią przede wszystkim rolę dekoracyjną, chociaż można za ich pomocą ogrzewać niewielkie pomieszczenia. Decydując się na dobrej jakości wkłady z płaszczem wodnym, można nie tylko nadać wnętrzu charakteru, ale także ekonomicznie je ogrzewać. Możliwe jest nawet nagrzanie wody użytkowej. Jest to świetne rozwiązanie w przypadku domów jednorodzinnych. Z kolei kasety kominkowe są uzupełnieniem wkładu tradycyjnego, co świetnie sprawdza się w przypadku modernizacji kominka czy demontażu starego wkładu.

Jeśli wkłady kominkowe mają pełnić przede wszystkim funkcję dekoracyjną, to wystarczy wybrać model z niską mocą nominalną. Ważną kwestią jest wielkość pomieszczenia, w którym ma zostać zamontowany wkład kominkowy. Jeśli pomieszczenie ma niewielki metraż, to nie należy montować wówczas kominków o większej mocy. Znacznie lepiej sprawdzą się wkłady kominkowe z niedużą szybą.

Więcej

Produkty na stronie

Produkty na stronie

Kategorie

Newsletter

Promocje

» Wszystkie promocje